21 лютого - Міжнародний день рідної мови

У 1999-му році на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови.Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності

Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.
Духовні надбання кожного етносу зберігають і передають із покоління в покоління рідну мову, мудрість, культуру, традиції та обряди.


З нагоди свята учні 6-А класу створили дерево "Яка моя мова". Показували знання рідної мови, виконуючи завдання. У процесі роботи чимало ще чого дізналися, зробили висновок, що наша мова - найкраща, наймилозвучніша, найбагатша та найщедріша у світі серед інших мов світу! (Фото)


У Міжнародний день рідної мови, 1-А клас вітає усіх з Днем рідної мови! Щиро бажаємо серцем і душею завжди любити свою країну, пишатися рідною мовою і прославляти свою культуру.

Свою любов до рідної мови, знання її, доводили сьогодні учні 2 - Б класу на класній годині, присвяченій Міжнародному дню рідної мови. (Фото)


21 лютого до Міжнародного Дня рідноїмови вихованці ЛІЦЕЮ №3 "ГАРМОНІЯ" перевірили чистоту мовлення у грі «Мовний ревізор». Завдання учнів - знайти текст із помилкою та обґрунтувати мовне правило, що порушено. Де шукаємо помилки ? Це зовнішня реклама - біг-борди, вивіски , а також цінники, пакування товарів, рекламні ролики тощо. Робота учасників була побудована за принципом «учитися на чужих помилках», і в цьому випадку, у грі з «Мовним ревізором", досить ефективно цей принцип працює. (Фото)


Інтелектуально-розважальна гра з української мови й літератури за мотивами відомого телевізійного шоу "Хто зверху?" Учні 9 класу мали змогу довести, що вони - кращі знавці української мови й літератури, ніж їхні суперники!
Всі завдання, які запропонувала вчителька Осипенко Людмила Миколаївна, були не лише інтелектуальними, але й креативно-творчими, на яких команди шукали нестандартні рішення, демонстрували свої акторські здібності. (Фото)


Блог бібліотеки Ліцею "Поліанна"
29Ви, Тетяна Осипенко, Олена Луцевичтаще 26
3 коментарі
Подобається
Коментувати
Поширити

Галерея "День рідної мови - 2022. 6 клас"

Кiлькiсть переглядiв: 64