Пам'ятка молодого громадянина - патріота

1. Де б ти не був, з ким би ти не зустрічався, щоб не робив – пам’ятай, що ти вільний громадянин вільної держави України. Для її зміцнення і розвитку повинен кожним своїм кроком, словом і поглядом сприяти злагоді, порозумінню і розквіту своєї землі й народу.
2. У своєму повсякденному житті неухильно дотримуйся загальноприйнятих християнських заповідей, які складають основу духовності української нації.
3. У себе та в своїх близьких постійно виховуй такі риси як патріотизм, чесність, мужність, терпимість до недоліків товариша, наполегливість у їх усуненні, що вестиме до зближення, об’єднання людей, розвитку почуття родинності.
4. Чесно і добросовісно трудись на благо зміцнення державності України.
5. Пам’ятай дні великих змагань за нашу соборність. Будь завжди готовим стати на захист цілісності української держави, її кордонів і народу, відчуй гордість від того, що ти є спадкоємцем боротьби за справу Володимирова тризуба і синьо-жовтого знамена.
6. Засуджуй байдужість, зраду державних інтересів України.
7. Завжди дбайливо стався до державного і приватного майна, охороняй екологічне середовище, раціонально використовуй природні ресурси.
8. Серцем відчуй єдність з державою, яка про тебе піклується і яку ти зміцнюєш

Інтернет-ресурси з питань патріотичного виховання

Інститут проблем виховання НАПН України - http://ipv.org.ua/publications/zbirnuk.html
Український інститут національної пам’яті - http://memory.gov.ua/publication
Рада Європи (посібник«Демократичне управління школою) - http://www.coe.int/t/dg4/education/edc/Resources/EDCPACK_EN.asp
Український державнийцентр туризму і краєзнавства учнівської молоді - http://ukrjuntur.org.ua/
Пластовий портал - http://plast.org.ua/
Пам’ятаємо загиблих - http://memorybook.org.ua/

Система патріотичного виховання школярів Помічнянської ЗШ №3 (2014 рік)

З метою формування патріотичної свідомості учнівської молоді як однією із найважливіших цінностей і основ моралі - духовної єдності суспільства; виховання активної громадянської позиції, гідного виконання суспільного і державного обов"язку різними групами молоді з урахуванням їх інтересів, потреб у різноманітних сферах людської діяльності та спілкування; виховання позитивного ставлення до праці як однієї з головних цінностей у житті, розвиток потреби праці на благо суспільства, Батьківщини, держави в Помічнянській ЗШ №3 проводиться відповідна робота. (див.вкладення)

А саме:

1. Розгляд питання «Роль педагогічного колективу у вихованні національно-патріотичної свідомості учнів» на педагогічній раді (жовтень 2014р.)
2. Розгляд методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді з урахуванням сучасних вимог на засіданні методичного об’єднання класних керівників (вересень 2014р.)
3. Проведення на кожній класній годині Хвилинок Мужності, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України)
4. У плані виховної роботи школи та планах виховної роботи класних керівників заплановано ряд заходів з нагоди відзначення національних свят та пам’ятних дат.5. Волонтерський загін «Милосердя» організував проведення акції «Допоможи армії сьогодні!». Протягом жовтня-грудня учні, батьки, учителі приносять гроші, теплі речі, засоби особистої гігієни, продукти харчування, малюють малюнки, пишуть листи та передають усе це місцевому волонтеру Цизу Віталію, який доставляє допомогу військовим-землякам, які перебувають у зоні АТО.
6. У жовтні 2014року відбувсся традиційний загальношкільний «Осінній ярмарок» серед учнів 1-4 класів та 5-8 класів. Частина коштів була передана місцевому волонтеру Цизу Віталію на потреби військивих - земляків, які перебувають у зоні АТО.
7. Потягом першого семестру (згідно індивідуальних планів класних керівників) були проведені батьківські збори у класних колективах, на яких розглядалися питання щодо роз’яснення ролі сім’ї, як основи виховання громадянина-патріота України.
8. Учні 8-11 класів, педагогічний колектив школи узяли участь у загальноміському мітингу, покладанні квітів до меморіалу Небесній сотні. (листопад 2014р.)
9. Учень 8А класу Вєріч Віталій став переможцем районного конкурсу «Шоу справжніх юнаків», серед цілей та завдань якого було продемонструвати власні патріотичні почуття, якості до своєї Батьківщини.
10. Волонтерський загін «Милосердя» виборов ІІ місце у районному конкурсі волонтерських загонів (керівник Гомон Л.В.)
11. З 8 по 12 грудня 2014р.у школі пройшов Тиждень правового виховання. Мета: акцентування на правовій освіті та вихованні, направленої на розвиток у школярів почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і місця в суспільстві, можливості реалізації своїх прав у поєднанні з виконанням обов’язків. (Відповідальні учителі правознавства Осипенко М.Л., Сигида Ю.Г.)
12. У бібліотеці школи були організовані тематичні експозиції до Дня захисника Вітчизни (14 жовтня) та до Дня Збройних Сил України(6 грудня)
13. До Дня Збройних сил України у класних колективах відбулися виховні заходи, години спілкування, святкування.
14. Команда учнів 10-11класів Помічнянської ЗШ №3 «Козацька шабля» взяла участь у загальноміських змаганнях «Козацькі розваги», присвячених Дню захисника Вітчизни та Дню українського козацтва.

Проза та поезія юних патріотів - учнів Помічнянської ЗШ №3

Кiлькiсть переглядiв: 581