Відповідно до наказу начальника відділу освіти виконавчого комітету Помічнянської міської ради №58-од від 11.10.2021 року "Про внесення змін до Статутів закладів загальної середньої освіти Помічнянської міської ради та затвердження їх у новій редакції", наказу директора Помічнянської ЗШ І-ІІІ ступенів №3 з 25 листопада 2021 року назва закладу освіти "Помічнянська ЗШ І-ІІІ ст. №3" змінюється на "Ліцей №3 "Гармонія"
/Files/images/Помічна.jpg

Історія закладу освіти

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 заснована у 1973 році. Один з найпрестижніших навчальних закладів міста. Цьому сприяє її сучасна матеріально-технічна база, висока кваліфікація педагогічних кадрів. Школа має багату історію та традиції. Вона дала путівку в життя багатьом успішним людям, які працюють на державних посадах, очолюють підприємства та установи, займаються бізнесом, працюють у бюджетній сфері.

Школа є спадкоємицею восьмирічної, що діяла у місті в 50 – 60 –х роках минулого століття і містилася у двох корпусах: перший - це старе невеличке цегляне приміщення на вісім вікон з перекошеними дверима - у районі базару, поряд із залізницею, так звана «сєльська школа» - «обитель…юного духу», «станційне диво», «казкова чудасія дитинства», як писав про неї наш земляк письменник Григорій Гусейнов, там навчалися початкові класи; другий - у районі нафтобази - для середніх і старших класів.

За роки існування освітнього закладу склалася певна система роботи, втілилися в шкільне життя традиції спрямовані на:

• створення максимально сприятливих умов для інтелекту­ального, духовного, морально-ес­тетичного, фізичного розвитку учнів;

• виховання національно свідомого громадянина України;

• забезпечення індивіду­альних освітніх потреб особистос­ті учня, випускника навчально-виховного комплексу.

Характерним для Помічнянської ЗШ І-ІІІ ступенів №3 є прагнення впроваджувати нове в навчання і вихован­ня, експериментувати, добираю­чи найефективніші форми і мето­ди навчально-виховної роботи. На кожному етапі існування навчального закладу поставали конкретні завдання, які вирішував педагогічний і учнівський колектив. Рада школи планувала роботу таким чином, щоб охопи­ти всі ланки освітнього процесу, кадрові питання, експе­риментальну роботу, удосконали­ти та вивчити педагогічний досві­д.

Стоїть у центрі України
Величне місто Помічна.
В ній школи є, але єдина
В районі третя, лиш одна.
Як з площі вийдеш - перша школа,
Ліворуч - в другу попадеш,
А через міст, базар поволі,
Як схочеш - в третю добредеш.

На всіх відомих нам доріжках,
Сліди великі і малі.
То все ішли дитячі ніжки,
А серед них - і вчителі.
Не в полі чистім теремок,
А в королівськії палати
Щодня скликає всіх дзвінок.
Не на курячих ніжках хатка,
Там перший поверх, другий, третій,
Об’єднує їх сила трьох.

Найголовніший - це директор,
Заступників він має двох.
У царстві тім і мирно, й тихо,
І тридцять три богатирі
Дають знання усім на втіху,
З самого ранку до зорі.

Кiлькiсть переглядiв: 375