Сестра медична: Чистякова Світлана Олексіївна

/Files/images/доктор.jpg

Постанова Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 року № 31 "Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти"
Медичне обслуговування учнів: обов’язки шкільної медсестри

Пам'ятка для населення щодо профілактики гострих кишкових інфекцій, які розповсюджуються водним шляхом.
Інфекційні хвороби
Профілактика шкірних та венеричних хвороб
Профілактика харчових отруєнь та кишкових інфекцій
Профілактика ГРИПУ та ГРВІ
Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

/Files/images/Щеплення_2022.png

Саме діти найчастіше хворіють на різноманітні небезпечні захворювання. І вакцинація є єдиним дієвим способом запобігти розповсюдженню багатьох інфекційних хвороб. МОЗ нагадує про необхідність вакцинувати своїх дітей від поліомієліту та інших серйозних хвороб та пропонує зрозумілий календар щеплень, щоб допомогти батькам.

МОЗ нагадує, що більшість інфекційних захворювань є досить небезпечними. Вони можуть призвести до розвитку різноманітних ускладнень, інвалідності, а в деяких випадках навіть стати причиною смерті. Щоб захистити свою дитину, не забувайте її вчасно вакцинувати.

Існують обов'язкові щеплення потрібно проводити дитині до півторарічного віку. Це робиться для того, щоб у дитини розвинувся імунітет до певних хвороб ще до того, як вона почне активно контактувати з однолітками. Чим частіше дитина, яку не вакцинували, спілкується з дорослими та дітьми, тим вищий у неї ризик захворіти.

Саме тому в МОЗ затвердили спеціальний календар щеплень — документ з переліком профілактичних вакцинацій з оптимальною кількістю доз та термінами їх введення. Багато країн мають свої власні календарі щеплень, які враховують економічні та епідеміологічні можливості.

Щеплення в Україні проводяться проти десяти основних інфекційних захворювань:

гепатит B;
туберкульоз;
кір;
паротит;
краснуха;
правець;
дифтерія;
поліомієліт;
кашлюк;
ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція типу b).

Держава закуповує ці вакцини за власні кошти. А тому ви можете вакцинуватися безоплатно у сімейного лікаря чи педіатра, якщо захворювання входить до календаря щеплень. Всі вакцини є якісними, безпечними та ефективними.

Обов'язкові щеплення для дітей включають в себе наступні вакцинації.

Гепатит B
В першу ж добу життя дитина отримує першу дозу щеплення від гепатиту В. Другу дозу дозволено отримати на 2-й місяць після народження. А третю (останню) в піврічному віці.

Туберкульоз
Рекомендовано робити щеплення у період між 3-м та 5-м днем життя.

Щеплення від кору, краснухи, паротиту
Першу дозу дитина отримує на 12-ий день життя. А другу (і останню) аж у 6-річному віці.

Щеплення від дифтерії, правця
Перше щеплення робиться на 2-й місяць після народження. Друге — на 4-му місяці, а третє — на шостому. Четверта доза запланована на 18-й місяць життя, а п’ята - на 6 років. Остання шоста доза робиться в 16 років.

Інструкція з екстреної профілактики правця

Кашлюк
МОЗ рекомендує для захисту дитини робити 4 дози щеплення від цієї хвороби. Першу на другому місяці після народження, другу — на четвертому, третю — на шостому. Остання четверта робиться у 18 місяців.

Вакцинація від поліомієліту
Потрібно зробити аж шість доз щеплення від поліомієліту, щоб захиститися від цієї хвороби. Перша запланована на другий місяць життя, друга — на четвертий, третя — на шостий місяць. Четверту роблять на 18-му місяці, п’яту — в 6 років. Останню планують на 14 років.

ХІБ-інфекція
Перше щеплення роблять на другому місяці від дня народження. Друге заплановане на 4 місяці, а третє — на 12-місячний вік.

Щеплення дітей з порушенням календаря: що робити, якщо пропустили вакцинацію?
Перш за все, не панікуйте. Це зовсім не означає, що вам доведеться розпочинати серію щеплень від самого початку. Але постарайтеся надолужити пропущені дози якомога щвидше. Для цього варто звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Додаткові щеплення з урахуванням епідсезону та воєнних умов:

Також в календарі щеплень є певні захворювання, проти яких потрібно вакцинуватися в дорослому віці, якщо ви не зробили це в дитинстві.

Від кору, краснухи та паротиту потрібно отримати щеплення в тому випадку, якщо немає медичних даних про імунізацію. Перевірити наявність імунізації проти цих захворювань можна за допомогою лабораторних аналізів.

Невакциновані дорослі повинні отримати хоча б одну дозу вакцини, але для ефективного результату краще дві (другу через місяць після першої).

Від гепатиту В дорослі, які не були вакциновані в дитинстві, повинні за власні кошти придбати дози для щеплення. За необхідності сімейний лікар також проведе обстеження і лабораторні дослідження. Схему щеплення в цьому випадку підбирає лікар.

Кiлькiсть переглядiв: 218